PHP Developer ⌨️

Back office, e-commerce projekty, mobilní aplikace, business intelligence nebo třeba vendor management system. Jak ti to zní? 

Jsme Pilulka. Po téměř deseti letech působení na trhu dnes provozujeme přes 150 kamenných lékáren a ročně našimi databázemi protečou nákupy za 3 miliardy Kč. Jsme v pěti evropských zemích (CZ, SK, RO, HU a nově i AT).

 

Nejsme jenom eshop. Jsme technologická firma, a tak přistupujeme i k celému IT. Naším cílem je být technologickým leaderem na poli evropské farmacie.

Jak vypadá náš IT tým?

Rozvíjíme se v agilním přístupu a celou Pilulku posouváme dále v nastavování vize, strategie, roadmapy i OKR. Je pro nás důležité, abychom do posledního vývojáře věděli, proč daný projekt rozvíjíme, jaké máme priority a měřitelné cíle. To nám dává větší autonomii týmu, prostor pro kreativitu a samostatnost každého z nás. 

Minimalizujeme byrokracii v podobě meetingů, scházíme se pouze pokud je to přínosné nebo dle scrum ceremonií. Za nejdůležitější meeting považujeme retrospektivu, protože je to největší příležitost posunout se společně dále. Aktuálně u nás najdeš 14denní sprinty.

 

Jak vypadá náš technologický stack?

Tvorba softwaru je již přibližně 70 let starým průmyslovým odvětvím, které pomohla vybudovat spousta inteligentních lidí, jež vymysleli postupy, které se v průběhu let staly standardem. Na konkrétní technologie nahlížíme jako na implementační detail tak, abychom se je nemuseli bát měnit nebo s nimi experimentovat.

Osvědčily se nám například tyto technologie: Docker, Galera cluster, MariaDB, Redis, ElasticSearch, KrakenD, RabbitMQ, MQTT, Mosquitto, Grafana, Sentry a mnoho dalších.

 

Nových technologií se nebojíme a snažíme se držet aktuálních verzí. Například PHP už na prvních projektech běží v produkci ve verzi 8.1. Letos intenzivně pracujeme na začlenění principů DevOps i na oddělení některých monolitů do microservices a věříme, že rok zakončíme na Kubernetes.V poslední době jsme si také oblíbili GoLang a vytvořili v něm první microservices. Rádi tě jej naučíme také.

Code Review je u nás samozřejmostí a součástí každého sprintu je čas na řešení bugů, ale také na odstraňování technologického dluhu, refactoring nebo psaní testů.

Co od Tebe očekáváme?

 • Požadujeme znalost SQL databází a jazyka PHP, dále znalost Gitu.
 • Čekal jsi delší výčet? Věříme, že technologie kolem nás budou za několik let úplně jiné a každý z nás se je může naučit a ty nové se budeme učit všichni. Za každou další námi používanou technologii máš u nás malé plus.

Nejdůležitější je pro nás analytické myšlení, ochota učit se novým věcem a chuť do práce.

 

Na čem aktuálně pracujeme?

Budeš u nás rozvíjet jeden z těchto projektů.

 • BackOffice – Jádro našeho businessu, které je interním CRM+ERP+PIM systémem napojeno na spoustu externích služeb a rozhraní, které stojí za to poznat a získat spoustu nových zkušeností. Denně s touto aplikací pracují stovky zaměstnanců a pomáhá jim posouvat Pilulku kupředu.
 • E-commerce projekt – Rozvíjíme naše in-house řešení na pilulka.cz/sk/ro. Měsíčně jej navštěvují milióny zákazníků a letos se podívá i do Německa, Rakouska a Maďarska. 
 • Mobilní aplikace – Naše věrné zákazníky hýčkáme v mobilní aplikaci, kde jsme třeba jako první v ČR spustili platby přes Apple Pay, sledování kurýrů nebo věrnostní program Pilulka Fit využívající data ze Smart devices. Naše aplikace patří k nejlépe hodnoceným a nejpoužívanějším v daném segmentu (průměr 4,8 a 15000+ hodnocení).
 • Business Intelligence – Data-driven firma je již dlouho omílaný buzzword, ale pravdou zůstává, že bez správné práce s daty se dnes žádná firma neobejde a to ví i náš tým analytiků. Bez dat jsi jen další člověk s názorem.
 • Vendor management system - Nejnovější interní aplikace na komunikaci s našimi dodavateli zboží. Cílem aplikace je automatizovat komunikaci s dodavateli a dát jim tak pomyslný volant od Pilulky.

Co ti můžeme nabídnout dál?

 • Společně se vzděláváme v rámci interních vývojářských DEVFridays setkání na kterých se dozvíš novinky v oboru i rady od zkušenějších kolegů.
 • Navíc máme další budget a čas na vzdělávání prostřednictvím webinářů, konferencí nebo mentoringů (nyní například pro GoLang).
 • Možnost částečný remote s občasným dojížděním do kanceláří, důležitá je pro nás odvedená práce, nikoliv vyplněné píchačky.
 • Široké pole realizace vlastních nápadů v projektu, který získal investice v řádu stovek miliónů korun.
 • Neformální firemní kulturu – kraťasy a tykání.
 • Máme rádi transparentnost, upřímnost, lidskost a rychlá efektivní řešení. Svůj názor můžeš řici upřímně komukoliv ve firmě.
 • Lekce cizích jazyků - English, Deutsch, Español? :)
 • Extra finanční odměny za poctivě odvedenou práci.
 • Kanceláře jen 2 minuty chůze od metra Českomoravská.
 • Dog friendly office.
 • Každé úterý Ti přichystáme hromadu ovoce k snídani.
 • Společné firemní akce (hory, voda, kultura, běžecké závody a spousta jiných zážitků) i IT teambuildingy, naposledy to byla návštěva pivovaru Trautenberk a výstup na Sněžku.
 • Slevy na sortiment z naší nabídky.
 • Dbáme na správně vyvážený work-life balanc, protože je win-win pro obě strany.
   

Proč s námi spolupracovat?

Naším cílem je vybudovat nejkvalitnější službu pro zdravý životní styl našich zákazníků. Věříme totiž, že správný přístup k našemu zdraví je nedílnou součástí kvalitně prožitého života, a proto pomocí technologií měníme svět farmacie.

 

Tak co jdeme na to? Pošli mi odkaz na svůj LinkedIn nebo CV, pokud máš ovšem kus kódu, kterým by ses chtěl pochlubit, je to ideální varianta a pojďme o něm rovnou diskutovat. Kontaktuj mě třeba na LinkedInu nebo napiš rovnou email na tomas.zaruba@pilulka.cz. Popovídáš si také s mými kolegy, kteří mají na starost týmy starající se o jednotlivé projekty, jimiž jsou Marek (Backoffice), Marek (Ecommerce), Michal (Vendor management System), Ivan (Business Inteligence) a nebo také s naším vedoucím vývoje, kterým je Oleg.

 

Nachystaný Docker tě již čeká!

Tomáš Záruba
Chief Product and Technology Officer

JAK SE K NÁM PŘIDAT?

Vyplňte formulář a my se Vám ozveme.

Firemní benefity

Transparentní
Přátelská firemní kultura

Zdá se jako klišé? Možná. Jenže u nás je to realita.

Transparentní
Flexibilní pracovní doba

Hrajeme fair play.

Transparentní
Možnost kariérního růstu

V Pilulce si pomáháme růst.

Transparentní
Inspirativní prostředí

Největší inspirací jsme si navzájem.

Transparentní
Možnost mezinárodní spolupráce

Jsme skutečně “global”.

Transparentní
Společné týmové akce

Je jich hodně a dost často vznikají spontánně.

Transparentní
Sleva na sortiment našeho e-shopu

Pojďme si říct “je to příjemné”.

Transparentní
Multisport

Víme, že lepší život znamená také sport.

 • Pilulka Pomáhá
 • Pilulka Pomáhá
 • Pilulka Pomáhá
 • Pilulka Pomáhá
 • Pilulka Pomáhá